loader-logo

Спільнота “Лярш-Ковчег”

«Кожна людина,

якою б маленькою та слабкою вона не була,

несе в собі неповторний дар для спільноти, Церкви і всього людства»

Жан Ваньє (засновник спільнот «Лярш», «Віра і світло»)


З початку 2003 року при парохії Різдва Пресвятої Богородиці працює майстерня «Назарет», одна з п’яти майстерень, спільноти «Лярш-Ковчег».

Лярш (з фран. L’Arche, що в перекладі означає Ковчег) був заснований в 1964 році в с. Тролі в Франції. Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу, жити разом з ними. На сьогодні Лярш – це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 146 спільнот в 35 країнах світу.

Спільнота Лярш-Ковчегу в Україні об’єднує:

  •     4 творчі майстерні,
  •     Денну програму для осіб з глибокою неповносправністю,
  •     будинок тимчасового підтриманого проживання для осіб з розумовою неповносправністю та молоді-асистентів.


Всі ці програми розташовані в різних районах м. Львова. Спільнота налічує більше 100 членів (67 осіб з особливими потребами, асистентів та волонтерів).

Одну з п’яти майстерень Лярш-Ковчегу, майстерню «Назарет», розташовану на парохії Різдва Пресвятої Богородиці, відвідують 18 хлопців і дівчат з розумовою неповносправністю віком від 18 років, з ними працюють 4 асистентів. Тут, з понеділка по п’ятницю, друзі (так в спільноті називають осіб з розумовою неповносправністю) та асистенти разом моляться, працюють, готують обід, ходять в кіно, на екскурсії, люблять грати у футбол. Щодня на майстерні вони виготовляють різноманітні вироби: декоративні свічки, мило, прикраси з бісеру та вовни, вітальні листівки. Разом з усією спільнотою їздять на прощі, реколекції, мають літні рекреаційні виїзди. Вчаться бути самостійними у побуті та знаходити позитив у будь-чому і нести його іншим. Люблять приймати гостей.

Майстерня “Назарет” спільноти “Лярш-Ковчег”