loader-logo

Віра і Світло

СПІЛЬНОТА «ВІРА І СВІТЛО» ІЗ ІДЕЇ БУТИ…..

У 1997 році Божому на одну із «духовних бесід» прийшли Зеня Кушпета (засновник «Віра і Світло» в Україні) та Петро Ільків (семінарист, член однієї зі спільнот «ВіС» у Львові) і принесли ідею заснування спільноти «Віра і Світло» у нас на парохії. Відразу організувалася група однодумців, які почали готуватися до «першої зустрічі»: збирали адреси родин, де є неповносправні особи, телефонували їм, пізнавали мету, завдання та духовність «ВіС».

…..ПЕРЕРОСЛА У ТВЕРДЖЕННЯ Є!!!

І ось у травні 1998 р. відбулася перша зустріч новоутвореної спільноти «ВіС». Було багато молоді, родин – усі пізнавали один одного, співали та перебували в атмосфері внутрішнього піднесення та спільної молитви. Вкінці зустрічі Зеня «інагурувала» на провідників спільноти Лесю Давид та Мар’яну Смірнову. Від тоді розпочалося повноцінне життя спільноти: щомісячні зустрічі-святкування, спільна Свята Літургія, формації приятелів, планування зустрічей та «четвертий час» – відвідини один одного. Літургію відправляв о. Ігор Калаш, який з самого початку опікувався становленням спільноти та став її капеланом – духовним провідником.

Спільнота проводить табори, святкування з іншими спільнотами, прогулянки, відвідини спільнот на інших парохіях, внутрішні формації. Члени спільноти «Сьоме небо» (саме таку назву на другому році життя отримали після довгих молитов від Святого Духа під час реколекцій Жана Ваньє у Москві) мають щастя бути учасниками численних реколекцій, формацій та прощ, дискотек. Час-від-часу на Україну приїзджають з реколекціями «метри» «ВіС» у світі: о. Джозеф Ларсен, Жан Ваньє.